Umawianie  
wizyt  
604 566 336
22 436 00 11

Profilaktyka stomatologiczna

Znana zapewne jest wszystkim zasada, że lepiej zapobiegać chorobom, niż je leczyć. Z tego punktu widzenia wychodzi właśnie profilaktyka stomatologiczna. Celem profilaktyki jest zapobieganie chorobom przyzębia i próchnicy zębów. Zabiegi profilaktyczne w naszej przychodni stomatologicznej obejmują m.in.: fluoryzację, instruktaż higieny jamy ustnej, lakierowanie zębów, lakowanie zębów, piaskowanie zębów, lapisowanie oraz przegląd stomatologiczny.

Należy pamiętać, że profesjonalne zabiegi przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym to tylko połowa sukcesu. Ważne, by utrzymać uzyskane efekty, a do tego konieczne jest regularne przeprowadzanie czynności higienizacyjnych w domu. Nasi Pacjenci mogą liczyć na profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej. Stomatolodzy Dent-Em chętnie udzielą Państwu przydatnych porad, dzięki którym efekty zabiegów profilaktycznych utrzymają się naprawdę długo. Dzięki zabiegom profilaktycznym możemy uniknąć leczenia z zakresu stomatologii zachowawczej, ponieważ chronią one przez powstaniem próchnicy i chorób dziąseł.

 

lusterko stomatologiczne

 

Jak pozbyć się osadów nazębnych?

Osad nazębny powstaje z pozostałości pokarmów, obumarłych komórek błony śluzowej oraz drobnoustrojów znajdujący się w jamie ustnej. Niestety samo szczotkowanie nie wystarczy, by pozbyć się osadu na zębach. Dobrym i skutecznym rozwiązaniem będzie piaskowanie zębów. Zabieg ten polega na systematycznym czyszczeniu wszystkich widocznych powierzchni każdego z zębów za pomocą piaskarki. Piaskowanie jest praktycznie bezbolesne, a czas trwania zabiegu wynosi około 30 minut.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.