Umawianie  
wizyt  
22 436 00 11

Stomatologia zachowawcza z endodoncją

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem próchnicy, jak również leczeniem jej skutków. Celem prowadzonych zabiegów jest przywrócenie i utrzymanie naturalnych funkcji, kształtu oraz właściwości zębów Pacjentów.

Objawy próchnicy to między innymi brzydkie plamy na zębach oraz ubytki twardych części zęba. Nieleczona próchnica może być przyczyną podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba, czyli miazgi. Jeśli odpowiednio wcześnie nie zaczniemy leczenia w gabinecie stomatologicznym, musimy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia leczenia kanałowego (endodoncja) lub nawet utratą zęba. Pacjentom naszej przychodni zapewniamy profesjonalną  i rzetelna opieką i leczenie, bez względu na etap rozwoju choroby.

Leczenie próchnicy zazwyczaj odbywa się poprzez opracowanie i wypełnienie ubytków. Warto wiedzieć, że nowoczesne wypełnienia są wyjątkowo trwałe i świetnie dopasowane do naturalnego koloru zębów Pacjenta. Podczas leczenia zachowawczego naszym celem jest jak najdłuższe utrzymanie własnych, żywych zębów Pacjenta.

 

zniszczony ząb w odwzorowaniu 3D

Endodoncja czyli leczenie kanałowe

Leczenie endodontyczne jest konieczne, w sytuacji gdy mamy do czynienia z nieodwracalnym stanem zapalnym miazgi lub martwicy miazgi zęba. Za doprowadzenie miazgi do takiego stanu najczęściej odpowiedzialna jest infekcja bakteryjna. Bakterie są w stanie przedostać się do miazgi zęba od strony jego korony lub też od strony korzenia. Właśnie z tego powodu tak ważne jest wczesne usuwanie niewielkich ubytków, a także regularne sprawdzanie szczelności starych wypełnień.